piątek, 21 października 2016

Masaż relaksacyjny czy klasyczny?

Chciałbyś umówić się na masaż, ale nie wiesz który z nich wybrać? Ten artykuł Tobie pomoże.

Najwięcej kłopotu w wyborze masażu sprawia masaż relaksacyjny i klasyczny. Czym właściwie różnią się te masaże i który z nich najlepiej wybrać?

Zarówno masaż klasyczny, jak i relaksacyjny opierają się na technikach klasycznych. Oznacza to, że do masowania używa się dłoni (czasem też przedramion i łokci), a wykorzystywane techniki to na przykład głaskanie, ugniatanie itp.

Oba masaże standardowo odbywają się na stole do masażu i do ich wykonania używa się oliwki bądź olejków zapachowych.

Zasadniczą różnicą między masażem klasycznym i relaksacyjnym jest ich intensywność. Masaż relaksacyjny jest raczej delikatny, a masaż klasyczny intensywny. Również techniki wykorzystywane podczas masaży różnią się. W masażu relaksacyjnym przeważają ugniatanie, rozcieranie i głaskanie. W masażu klasycznym spotkamy natomiast mocniejsze ugniatania, uciski oraz oklepywanie.

Z punktu widzenia osoby masowanej najważniejszą różnicą pomiędzy masażami jest ich cel.

Masaż relaksacyjny ma na celu wyciszenie. Poprzez spokojne tempo i delikatniejszy dotyk osoba masowana uspokaja się, relaksuje i "odlatuje". Cały masaż jest bardzo odprężający i przyjemny. Po masażu relaksacyjnym na pewno opuścisz gabinet wypoczęty, lekko rozleniwiony i w błogim nastroju.

Masaż klasyczny natomiast ma na celu mocne rozmasowanie mięśni, rozprowadzenie spięć i zakwasów. Intensywne techniki masażu klasycznego nie zawsze są przyjemne. Są za to bardzo skuteczne - pobudzają, dodają energii i sprawiają, że po masażu czujesz się jak w nowym ciele - rześki i pełen siły. 

Teraz już wiesz, czym różnią się masaż klasyczny i relaksacyjny. Wybór, który masaż jest "lepszy" pozostawiam Tobie :)

# masaz poznan, masaż poznań, masaż w poznaniu, masaz w poznaniu