czwartek, 14 lipca 2016

Wszystko, co musisz wiedzieć o masażu sportowym


     Masaż sportowy przeznaczony jest dla sportowców, osób aktywnych i posiadających fizyczną pracę. Jest to masaż dość intensywny, nie zawsze przyjemny. Ma on na celu poprawę kondycji mięśni i złagodzenie bólu.Kiedy korzystać z masażu sportowego?

Można go stosować zarówno przed treningiem, jak i po nim.

     Masaż wykonany przed wysiłkiem przygotowuje mięśnie do pracy. Sprawia, że są one lepiej ukrwione, oczyszczone z toksyn i złogów. Dzięki mocnym technikom masażu krew zastana w mięśniach jest z nich usuwana, a na jej miejsce wpływa świeża, dobrze dotleniona krew bogata w substancje odżywcze.  Przez to mięśnie po masażu są lepiej odżywione i gotowe do wydajnego treningu.

     Masaż stosowany po treningu regeneruje mięśnie. Usuwa z nich powstałe zakwasy, rozciąga włókna mięśni skrócone po solidnym treningu niezakończonym porządnym rozciąganiem.  Masaż sportowy pozwala się wyciszyć. Wykonywane na końcu głaskania i techniki rozciągające odprężają i relaksują po intensywnym zabiegu.

    Po długiej przerwie od treningów masaż sportowy działa jak dobra rozgrzewka. Dla ciała, które odzwyczajone jest od ruchu, masaż jest pasywnym treningiem, przygotowującym do aktywnego wysiłku. Podczas zabiegu mięśnie są rozgrzewane i rozciągane. Stosowane podczas masażu techniki, takie jak ugniatanie i oklepywanie, są dla mięśnia bodźcem analogicznym do tych, wykonywanych podczas treningu.Dla kogo masaż sportowy? Jak często? Kiedy nie korzystać?

     Z masażu sportowego można korzystać maksymalnie 2 razy w tygodniu.
Zalecany on jest przy zakwasach, przykurczach,  przesileniu i przed powrotem do treningów.

     Nie poleca się go osobom, które naderwały lub naciągnęły ścięgno lub mięsień. Masażu nie wykonuje się przy stłuczeniach, kontuzjach, skręceniach.

     Masaż sportowy jest przeznaczony dla osób w pełni zdrowych i sprawnych, które pragną poprawić kondycję swojego ciała.

Sprawdź listę przeciwwskazań TUTAJ
masaż poznań, masaz poznan, masaż sportowy poznań, masaz sportowy poznan